Apple A18 Pro Çekirdek Yapılandırması A17 Pro ile Aynı Olacak

A18 Pro, muhtemelen Apple’ın yakında çıkacak iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max modellerinde kullanılacak. İki performans çekirdeği ve dört verimlilik çekirdeği ile önceki modele yani A17 Pro’ya benzer bir CPU konfigürasyonuna sahip olması bekleniyor. Bu da iki çip arasında performans açısından önemli bir fark olmayabileceği anlamına geliyor.

Dört yerine altı verimlilik çekirdeğiyle farklı bir CPU konfigürasyonuna sahip olabileceğine dair bazı söylentiler vardı. Ancak bir ihbarcı bu söylentilere, A18 Pro için 8 çekirdekli bir CPU’dan bahsetmediklerini söyleyerek yanıt verdi. Bunun doğru olduğu ortaya çıkarsa çok iş parçacıklı performansın iyileştirilmesini ümit edenler için hayal kırıklığı yaratabilir.

Ek olarak, bu işlemci için daha büyük bir kalıp boyutu düşünülüyor, Apple’ın yakında çıkacak amiral gemisi cihazlarına potansiyel olarak bazı faydalar getirebilir. Genel olarak A18 Pro’nun A17 Pro’nun halefi olması bekleniyor ancak önceki modele kıyasla ne kadar iyileştirme sunacağı henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x